GİRESUNDAN GELSİN
GİRESUNDAN GELSİN

“BUGÜN BAŞKA YARIN BİR BAŞKA OLMAMALIYIZ”

“BUGÜN BAŞKA YARIN BİR BAŞKA OLMAMALIYIZ”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezinde; "Türkiye Sevdasıyla Yaşımız Hep 18" temasıyla düzenlen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

Toplantıda partililer hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuruluşundan bugüne İstanbul teşkilatlarında görev alanlara gayretleri, emekleri ve sadakatleri için şükranlarını sundu.

“BUGÜN BAŞKA YARIN BİR BAŞKA OLMAMALIYIZ”

AK Parti'de siyaset yapmanın sorumluluk üstlenmek olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Görevimiz ne olursa olsun hepimiz öncelikle bu davanın bir neferiyiz. Unutmayın, bugün söylediğimizi 10 yıl, 20 yıl, 30 yıl sonra da yine aynı şekilde kararlı olarak söylemek durumundayız. Bugün başka yarın bir başka olmamalıyız. Bunu yapanları gördük, görüyoruz” dedi.

Kendi nefsinin peşine düşen, sadece kendi ajandasına, kariyerine hesabına odaklanan kişilerden dava adamı olmayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gurur abidesi olanlardan dava adamı olmaz. Bize Yunus'un ifadesiyle 'Ete, kemiğe büründüm, Yunus diye göründüm.' diyen anlayıştaki insanlar lazım. Diyorum ya, hep birlikte Ömerler olmaya aday olmalıyız. Hele hele bulunduğu makamın gücüne, imkânlarına güvenerek gönül kıran, insanları rencide eden, vatandaşa tepeden bakan kibir abidelerinin bu davada yeri olmaz. Yolsuzluğu, haksızlığı, çalıp çırpmayı hiç saymıyorum bile. Bu tür vasıflardaki insanların kapımızdan içeri girmesi dahi bizim için züldür" değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti’nin kongre sürecine girdiğini ve bu sürece hassasiyet gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'yi yönetenleri rabbim katında milletin nezdinde mahcup edecek hiçbir yanlışa göz yumulamayacağını kaydetti.

“HEDEFİMİZ MEDENİYET COĞRAFYAMIZDAKİ TÜM KARDEŞLERİMİZİN GÖNLÜNDE KALICI YER EDİNMEKTİR”

"Unutmayın, milleti karşısına alanlar, bizi de karşısına alır. Unutmayın kibir en büyük isyandır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, insan gönlü kıranının, partideki gönülleriyle ilgili kalemini kıracaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmeyenler, sadece varlık sebeplerini inkâr etmekle kalmaz aynı zamanda kendi hicranlarını da hazırlarlar. Hiçbirimizin hesabi davranma, aklı ve vicdanı yerine nefsinin sesine kulak verme gibi bir lüksü yoktur. Hedefimiz önce bu ülkenin 82 milyon insanının her birinin, onunla birlikte tarih ve medeniyet coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimizin, nihayetinde de büyük insanlık ailesinin tamamının gönlünde kalıcı yer edinmektir” diye konuştu.

“İCRAAT GÜNDEMİMİZE SIKI SIKIYA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de kimi konuların bilinçli bir şekilde gündemde öne çıkartıldığını bunlardan önemli bir kısmının da milleti karamsarlığa sürükleyerek dolaylı yoldan AK Parti’yi başarısız göstermeye yönelik çabalara karşı dikkatli olmaları konusunda teşkilatını uyardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'yi güvensiz bir ülke olarak gösterme projesine hizmet eden bu tür kampanyalara bilerek veya bilmeyerek destek verilmemesi gerektiğini vurguladı.

Medya kuruluşlarını da bu konuda dikkatli ve bilinçli hareket etmeye davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendi icraat gündemimize sıkı sıkıya sahip çıkacağız. Vaktimizi ve enerjimizi kendi çalışmalarımızı daha ileriye taşımak için kullanacağız. Muhalefetin, medyanın ve diğer çevrelerin bizi dar ve kısır gündemlerinin içine hapsetme tuzağına hiçbir şekilde düşmemeliyiz. Unutmayınız, AK Parti gündem takip etmez, gündem belirler" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un Türkiye’nin kaderini belirlemede bir numaralı şehir olduğuna dikkati çekerek, “İstanbul’un nabzını iyi tutarsak zaten Türkiye’yi de yakalamış oluruz. Dolayısıyla bu konuda sizlere çok önemli görevler düşüyor. Sokaktaki her bir vatandaşımızdan başlayıp tüm ilçelerimizi ve şehrimizi kuşatan bir anlayışla bu süreci yönetmeliyiz” uyarısında bulundu.

“AKDENİZ’DE ATILAN STRATEJİK ADIMLAR TÜRKİYE’YE KARŞI ÂDETA BİR ÖFKE PATLAMASINA YOL AÇTI”

Türkiye’nin son 17 yılda tarihinin en büyük sıçramalarını yaşarken, aynı zamanda tarihinin en büyük saldırılarıyla da karşı karşıya kaldığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde Suriye’de yürütülen harekâtlar, terörle mücadele operasyonları ve Akdeniz’de atılan stratejik adımların Türkiye’ye karşı âdeta bir öfke patlamasına yol açtığını söyledi.

Londra ziyaretinde İngiltere, Fransa, Almanya liderleriyle yaptığı görüşmede Türkiye’nin DEAŞ’a karşı en büyük mücadeleyi veren ülke olduğunu dile getirdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Peki, siz niye oradasınız? Bize şunu söyleyemezsiniz: Siz oraları terk etmedikten sonra, Suriye halkı da, teşekkür ederiz, artık gidebilirsiniz demedikten sonra biz buradan çıkmayacağız. Çünkü biz Adana Mutabakatıyla oradayız, çünkü biz Suriye halkının talebi üzere oradayız ve şu anda da bu süreç devam ediyor. Söyleyecekleri inanın hiçbir şey yok ve söyleyemediler” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE-LİBYA ARASINDA MUTABAKAT METNİ İMZALANDI”

“İşte Fransa’nın şu anda hâli ortada. Bakın Fransa’da her yer şu anda yanıyor, yıkılıyor. Niye? Zulüm ile abat olunmaz, onun için” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Libya arasında bir mutabakat metni imzalandığını, TBMM’den geçen anlaşmanın şimdi Birleşmiş Milletlere gönderildi ve böylece hem askerî güvenlik hem de deniz yetki alanlarının sınırlandırılmasıyla ilgili adımların atıldığını kaydetti.

Libya ile yapılan mutabakatın ardından bazı ülkelerin oyunlarının bozulduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Ve bu oyunlar bozulurken bir tarafta da Yunanistan, Güney Kıbrıs, Mısır, zaman zaman İsrail, bunlar da bir araya geliyorlar. Bir skandal hareket de yaptılar, neydi o? Tuttular Libya’nın Büyükelçisini Yunanistan deport etti. Ne oldu yaptın da, ne kazandın? Zaman zaman bu tür şeyleri biz de yapıyoruz, bizim de büyükelçilerimizi deport edenler oluyor, onlar edince biz de onlarınkini deport ediyoruz. Bu, siyaset dilini bilmemek ve skandallar üzerine kurulmuş bir devlet yönetimi demektir, Yunanistan’ın yaptığı da budur.  Şu anda biz Libya’daki bu kararlı duruşumuzu devam ettiriyoruz, devam ettireceğiz. Ama dikkat edin, şimdi Libya ile Türkiye arasında hamdolsun gayet ilginç, gayet güzel bir hat inşa edildi ve bu hat üzerinde, çevresinde münhasır ekonomik bölge diye ifade ettiğimiz o bölgede bizim geçmişten bugüne garantör ülke olarak haklarımız var, Suriye’deki soydaşlarımızın hakları var, bu hakları sonuna kadar savunmakta kararlıyız.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık