GİRESUNDAN GELSİN
GİRESUNDAN GELSİN

Babacan ve Davutoğlu; Erdoğan projesi midir?!..
Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan yeni oluşum arayışında bulunanları kast ederek "AK Parti'nin gölgesini kendi gölgesi sananlar boş çuval gibi devrilecekler, bizi arkadan hançerlediler" dediği iddia ediliyor...
***
AK Parti’nin seçim neticelerinin tartışıldığı, yeni parti hazırlıklarının yapıldığı son günler gerek parti sözcülerinin gerekse Sn. Erdoğan’ın sert çıkışları; 
- AK Parti kuruluş dönemindeki merhum Erbakan Hocanın Erdoğan ve arkadaşlarına sert söylemlerini hatırlatıyor!..

- Keza, Ali Babacan’ın “Son yıllarda ise pek çok alanda yapılan uygulamalar ile inandığım ilke, değer ve fikirler arasında derin farklılıklar oluştu. Aklen ve kalben bir ayrışma yaşadım… İçinde bulunduğumuz şartlarda, Türkiye için yepyeni bir gelecek vizyonuna ihtiyaç vardır. Ülkemiz için her alanda doğru analizler, yeniden düşünülmüş stratejiler, planlar, programlar gerekmektedir… Türkiye’nin bugünü ve geleceği için yeni bir çalışma başlatmak kaçınılmaz hale gelmiştir…” sözleri; Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’nin kuruluş safhasında Milli Görüş Lideri merhum Erbakan Hocayı terk ederken söylediği “Milli Görüş Gömleğini çıkarttım” sözlerini hatırlatıyor!..

- Erdoğan’ın Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ve Ali Babacan’ı kast ederek söylediği iddia edilen "AK Parti'nin gölgesini kendi gölgesi sananlar boş çuval gibi devrilecekler" sözleri; Erbakan Hocanın Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Bülent Arınç hakkında söylediği “Bunlar daha çoluk çocuk, bunlar Amerikan hayranı, bunlar sınıftan kaçıp top oynamaya giden haylaz çocuklar, bunlar siyaseti bilmez, bunlar siyonistlerin yolundan gidiyor” sözlerini hatırlatıyor!..
***
AK Parti’nin kuruluş döneminde gerek Erbakan Hocanın “bunlar çoluk çocuk, bunlar Amerikan hayranı, bunlar sınıftan kaçıp top oynamaya giden haylaz çocuklar…” gibi ifadelerle Ak Parti ekibini ret etmesi, gerekse Tayyip Bey’in “Milli Görüş Gömleğini Çıkarttım” sözleriyle Millî Görüş ekibini terk etmesini (o tarihlerde) ince siyasetin bir gereği olarak yorumlamış; “Tayyip Bey “Milli Görüş Gömleğini” çıkartmamış “daha geniş Milli Görüş Gömleği” ile değiştirmiştir” şeklinde değerlendirmiştik!.. 
***
Geçmişe bakarak, düşünüyorum:
- Erbakan hocanın iyi talebelerinden ve oldukça tecrübeli bir siyasetçi olan Sn. Erdoğan acaba Erbakan Hocanın taktiğini mi kullanıyor?!..

- Bütün muhalefetin ittifakı karşısında yüzde 52 ile Cumhurbaşkanı olan Sn. Erdoğan, muhalefetten ayrılıp kendi safına geçen takriben yüzde 10’luk desteğe rağmen (ki aradaki olumlu fark en az (artı) 20-25 olması gerekirken eksiye düşmesi karşısında; kendini sarmalayan kişileri tasfiye edemiyor da, yeni oluşuma dolaylı destek mi veriyor acaba?!..

- Keza, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın “Türkiye genelinde yüzde 52, İstanbul'da ise yüzde 45 oy alıyorsak bu siyasette doldurulacak bir boşluğun olmadığını gösterir. Onun için Babacan olayının siyasette bir karşılığı yok…" dediği iddia edilen sözlerini de bu zaviyeden değerlendirmek gerekir…
“Madem Babacan’ın siyasette karşılığı yok, o zaman neden muhatap alıyorsunuz” diye sormazlar mı?

***
Siyasetçilerin ne söylediğine değil, neyi söylemek istediğine odaklanmak gerekir!
Yeni oluşumun hayırlı olması dileğiyle…

Vesselam… 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI Tüm Yazıları >
yukarı çık